Стокгольмський арбітраж знизив ціну газу для компанії «Нафтогаз України» на 27,4% – з 485 до 352 доларів за тисячу кубометрів газу, у 2 кварталі 2014 року. Про це Радіо Свобода повідомили в прес-службі української компанії. 

«Завдяки перегляду контрактної ціни Нафтогаз зекономив 1,8 мільярда доларів на закупівлі газу, придбаного у 2014-2015 роках. Арбітражний суд визнав недійсними кабальні норми контракту, привівши його у відповідність до ринкових європейських стандартів», – заявили в компанії.

«Газпромом» наразі це рішення не коментував. 

31 травня Стокгольмський арбітраж виніс окреме рішення у провадженні з «Газпромом» щодо контракту про постачання газу. Саме рішення офіційно не публікували. Рішення встановлювало загальні принципи і не визначало конкретних сум розрахунків між сторонами, про які вони мали домовитися самостійно, – суми ретроактивної компенсації за переплати, здійснені «Нафтогазом», а також ціну, яка має бути застосована до будь-яких обсягів газу, отриманих «Нафтогазом», але не оплачених у повному обсязі. Такі переговори протривали до вересня і не дали результату.

Російський газовий монополіст «Газпром» повідомляв, що подав апеляцію на ухвалу Стокгольмського арбітражу за однією зі справ, що стосуються суперечки між російською компанією і «Нафтогазом України» – щодо контракту на постачання Україні газу від 2009 року. Як мовиться в оприлюдненому щоквартальному звіті «Газпрому», це окреме рішення Арбітражного інституту Торговельної палати Стокгольма у Швеції, яке в Росії називають «проміжним», було оскаржене.

leave a reply