Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму залишив у силі рішення про продовження арешту чотирьох фігурантів сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір». Еміль Джемаденов, Айдер Саледінов, Рустем Ісмаїлов і Теймур Абдуллаєв залишаться в СІЗО до 11 лютого 2018 року. Про це повідомляє кореспондент проекту Радіо Свобода, сайту Крим.Реалії.

Судові засідання проходили в закритому режимі. За словами адвокатів, захист і обвинувачені клопотали про проведення відкритих засідань.

«Скарги залишили без задоволення, засідання проходило в закритому режимі, хоча ми з Теймуром Абдуллаєвим клопотали про проведення відкритого засідання, оскільки немає жодної підстави його закривати. Мій підзахисний в черговий раз заявив про свою невинність, а також додав, що не бачив жодного доказу своєї провини, на які нібито посилається слідство. Йому також незрозуміла позиція судів, які за шаблоном більше року ухвалюють рішення тримати його в СІЗО», – розповів адвокат Еміль Курбедінов.

Активісти і родичі обвинувачених вкотре подали скарги на проведення закритих судових засідань, було подано близько 30 скарг. Підтримати обвинувачених сьогодні прийшли близько 50 активістів і родичів.

Захисники заарештованих і засуджених по «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що піддаються несправедливому переслідуванню в Росії. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» в 2003 році, включивши в список 15 об’єднань, названих «терористичними».

leave a reply