22-річний спецпризначенець Сергій Хортюк, якого раніше звинуватили у побитті і роздяганні козака 34-річного Михайла Гаврилюка, розповів,  що 22 січня навіть не був на Майдані.

“Нам почали погрожувати шість днів тому. До мене ввечері подзвонила дружина й каже, Сергію, в тебе тут таке на сторінці, – розповідає Сергій Хортюк. – Відкрив сторінку в соцмережі, а там купа погроз з побажаннями здохнути”.

Сергій розповідає, що на Майдані зі спецпідрозділом був двічі. Перший раз – в ніч на 1 грудня, і вдруге – на початку січня на вулиці Грушевського, коли звідти намагалися витіснити людей.

“У першу лінію нас ніколи не ставили. Ми, Калинівський “Ягуар”, захищаємо в першу чергу наш район і область. В першій лінії завжди стояли київські війська. Ми постійно були у своїй формі. Один раз був в Києві у громадському одязі на боці людей. 14 січня ми були в баби Ліди, після того поїхав в Золочів. Там вчуся на сержанта. Нічого про те відео не чув. Та й того хлопця бачив один раз по телевізору”, – каже хлопець.

Інформацію, що хлопець причетний до роздягання та відеозйомки козака опублікував у мережі “Фейсбук” нардеп 41-річний Олег Ляшко. Він вказав, що Гаврилюка катували співробітники спецпідрозділу “Ягуар” Внутрішніх військ МВС Сергій Хортюк і Максим Костюк — вони роздягали Гаврилюка. Козацького чуба відрізав майор Ігор Фірак. Серед тих, хто знущався над затриманим, також Томас Ругеніус. За катуваннями спостерігав їх начальник – полковник Олег Плахотнюк.

“Максим Костюк теж зі мною в Золочеві, але на нього менший тиск. Мої телефони й телефони родичів хтось виклав в інтернет, а телефонів Костюка – ні, тому йому ніхто не погрожує, – пояснює Хортюк. – В частині все спокійно. Хлопці, з якими я вчуся, мене бачили на навчанні, тому ніякого тиску з їх боку нема. Хоча командир попередив, що ведеться розслідування. Чекаю, що мене викличуть на допити в СБУ, але пока ніхто не викликав”, – пояснив він.

5 лютого Сергій за заявою батька 44-річного Анатолія Хортюка приїхав додому. Його відпустили на 2 дні. З 7 лютого має повернутися на навчання.

“Хотів побачити сина, яким він є, – пояснює Анатолій Хортюк. – Вчора був у міліції. Подав заяву з 40 телефонами,  з яких мені погрожували. Пишуть різне, в основному, що виховав ублюдка, і бажають здохнути. Вчора ввечері телефонував хтось, казав, що до моєї хати вже їде бригада з коктейлями молотова. Ми живемо в постійному страху. Погрожують всім. Дзвонили навіть люди з Чехії, питали, чи то правда за мого сина. Я вірю дитині, бо сам відправляв його на навчання. Він нормальний пацан. Ніде ніколи ні в яких заворушках замішаний не був. Спокійний. В “Ягуар” пішов за моєю порадою”.

Сергій рік прослужив в Калинівському спецпідрозділі. Каже агресії з боку начальника теж ніколи не відчував.
“Я не знаю кому це вигідно. Але Олег Ляшко хоче пропіаритися на моєму імені, – продовжує Сергій. – Я його особисто не знаю. Бачив, коли був у Києві зі сцени”

leave a reply