Україна здобула першу завісім років медаль назимових Олімпійських іграх. Ужіночому спринті на7,5км біатлоністка Віта Семеренко, 28років, отримала бронзову нагороду. “Золото” вАнастасії Кузьміної зіСловаччини, “сріб­ло” має росіянка Ольга Вілухіна.

Віта Семеренко пішла надистанцію під 62-м стартовим номером. Нарозгоні мала найгіршу швидкість серед українок. Було враження, щоспортсменка неоговталася від травми, через яку пропустила старт сезону. Після першого вогневого рубежу була 43-тя, хоча непромахнулася жодного разу.
 Свідомо нефорсувала подій, намагалася рівномірно розподілити сили, пояснює біатлоністка після гонки.
Віта Семеренко нарощувала швидкість походу дистанції. Другу стрільбу теж провела відмінно. Натретьому колі вигравала уВілухіної 4 с., але невитримала темпу. Після фінішу спостерігала заможливими конкурентами. Таніхто невідібрав вукраїнки їїбронзову олімпійську медаль.

Аналізуємо виступ інших українок

Валентина Семеренко, 28років, 12-те місце. Мала найреальніші шанси намедаль. Стрільбу лежачи провела навідмінно. Тесаме можна було сказати про стрільбу стоячи, якби неостанній постріл. Замість того, щоб влучити вціль, спортсменка побоялася збитися зтемпу іпоквапилася. Промах відкинув їїна 12-те місце. Поступилася Кузьміній 38 с. Сестрі, яка була третьою, програла 16 с.Якби непромах, малаб друге місце. Трохи поступилася ходом Еві Захенбахер-Штелле, Дарії Домрачевій таТурі Бергер, уяких теж було поодному промаху. Найбільша наша надія нацих Іграх.

27-річна Олена Підгрушна, 26-те місце. Показала невисоку швидкість іприпустилася єдиного промаху настрільбі стоячи. Олена програла переможниці понад хвилину. Це забагато. Якщо найближчим часом небуде прогресу вшвидкісній роботі, тона медаль може розраховувати лише вестафеті.
23-річна Юлія Джима, 43-тє місце. Пішла надистанцію першою зукраїнок. Провалила стрільбу три промахи. Одна хиба лежачи йдві настійці. Успринті такий показник неприпустимий.

Тренерський штаб збірної України теж помилився зпорядком виступу спортсменок. Наостанній етап спринту ставлять найгірше підготовлених спортсменок, які борються ще йізрозбитою трасою. Віта Семеренко блискуче впоралася зусіма труднощами ідовела, щоне єслабкою ланкою. Тому навряд унаступних гонках бігтиме останньою зукраїнок.
Сьогодні вСочі відбудеться жіноча гонка переслідування (ТБ Перший, онлайн проведе gazeta.ua). На10-кілометрову дистанцію зчотирма вогневими рубежами вийдуть 60 найкращих спортсменок зарезультатами спринту. Юлія Джима навряд розраховуватиме намедаль. Олена Підгрушна здивує, якщо нематиме промахів. Але відіграти хвилину відставання важко, оскільки вкожній ізгонок переслідування цього сезону вона припускалася трьох промахів. Найбільше наостанній стрільбі стоячи. Валентина Семеренко вцьому сезоні жодну гонку невідстріляла чисто.

Тасаме вгонці переслідування уфранцузькому Ле Гран-Борнані, попри промах напершій стрільбі лежачи, виборола перше місце. Зашвидкістю найкраща зукраїнок. Надистанції зчотирма вогневими рубежами легко відіграє 38 свідставання вКузьміної, тому щота невражає результатами впереслідуванні. Багато залежатиме від психологічної стійкості Валентини: формат гонки вважають найбільш контактним, коли важко невідволікатися нарезультати суперниць. Віта Семеренко виконала свою програму-максимум наОлімпіаді здобула медаль. Маючи всуперницях “голодних” доперемог Туру Бергер, Дар”ю Домрачеву тасестру Валентину, навряд повторить медальний успіх.