Товариство “Історія Вінниці” спільно з історичними реконструкторами Вінниці та Кам”янець-Подільського провели оригінальну акцію “Столичний трамвай”.

Організатори орендували ретро-вагон, в який запросили усіх охочих. Зустрічали та веселили пасажирів в ідентичній формі бійців Дієвої Армії Української Народної Республіки (УНР). Свято приурочили до 95-річниці, коли Вінниці надали статус тимчасової столиці УНР.

“Людям проводимо історичні екскурси. Загалом, йдеться про шматок лютого 1919 року. Про перебування у Вінниці Симона Петлюри. Про те, як Вінниця тричі ставала тимчасовою столицею УНР. З вагону старовинного трамваю також зробили музей. Прикрасили фотографіями, документами тогочасної епохи. Самі хлопці живі статуї, можуть розповісти про деталі своїх уніформ. Одночасно і про бойові шляхи тодішніх вояків. Ну, а я, узагальнюючи, власне, як історик, говорю про якусь специфіку нашого столичного статусу”, – розповів організатор Олександр Федоришен з товариства “Історія Вінниці”.

Трамвай цілу робочу зміну рухався за звичайним маршрутом: Барське шосе-Залізничний вокзал. Пасажирів підбирали та висаджували на класичних зупинках. Грошей за проїзд не брали.

leave a reply