Біля села Шпиків Тульчинського району Вінниччини побачили на землі чіткий напис величезних розмірів у формі “2000” за допомогою “Яндекс-спутникової карти”. Його видно з висоти польоту літака. Це приблизно десять тисяч кілометрів.

Лісники місцевого лісового господарства розповіли, напис штучний. Його заснували 13 років тому. На пустій вирубаній прямокутній ділянці вирішили посадити вісім тисяч саджанців дуба. Між ним окреслили ділянки у формі цифр і їх засадили хвойними деревами. Витратили 2,5 тисяч саджанців сосни. Так увіковічнили нове тисячоліття.

“Цю ділянку називаємо культурою “2000”. Таку ідею придумав лісник Анатолій Попіль. За 13 років 30-сантиметрові саджанці виросли до восьми метрів і вже зараз дуже добре видно цифри. Тоді ми садили весною усім селом. Витратили майже два дні. Звали на посадку свата, кума, брата. Діти з школи прийшли, – каже лісник Тульчинського лісового господарства 55-річний Василь Мокранський.

Площа напису займає чотири гектари. Розмір одної цифри сягає до 70 метрів, а ширина 50.

“Ми пишаємося цим насадженням. Сосну вибрали не випадково. Вічнозелене дерево добре видно серед інших культур у будь-яку пору року. Зараз діти туди ходять, як на екскурсію” додає Мокранський.

leave a reply