У січні 2014 року в Україні було зареєстровано понад 13 тисяч суб’єктів бізнесу. Це понад 3 тисячі юридичних осіб та майже 10 тисяч фізичних осіб-підприємців, повідомляє прес-служба Державної реєстраційної служби України.

Найбільше підприємців зареєструвалося у сфері торгівлі — майже тисяча юридичних осіб та більше 4,8 тисяч фізичних осіб. Друга за популярністю сфера — ІТ-технології та комп’ютерний бізнес. На третьому місці — транспортна сфера.

“Торгівля стоїть на першому місці тому, що це найпростіше з точки зору оформлення необхідної документації для реєстрації. В ІТ-сфері є певні додаткові пільги, тому реєстраційно кількість підприємств зростає. Проте ця картина виглядає так лише статистично, насправді тенденцій щодо інтенсивного розвитку певних галузей наразі немає. В Україні зараз — песимістичний стан із відкриттям бізнесу”, – прокоментував Gazeta.ua віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців Мирослав Табахарнюк.

“Є певні “модні” галузі. Наприклад, до 2013 року популярною була сфера сільського господарства, але вона стала менш рентабельною. Сьогодні ж всі очікують розв’язання суспільно-політичної ситуації”, – додав він.

Минулого року Укрдержреєстр здійснив близько 9,3 мільйони реєстраційних дій, з яких 4,8 мільйонів – у сфері реєстрації нерухомості, 3 мільйони – у сфері реєстрації бізнесу, 1,5 мільйон – актів цивільного стану, 17 тисяч – реєстрація об’єднань громадян, друкованих ЗМІ та інформаційних агентств.

leave a reply