Журналіст “Дорожнього контролю” Андрій Дзиндзя, який був заарештований під час штурму Банкової, заявив, що людина, яка потрапляє до СІЗО, може вийти звідти лише заплативши гроші.

Про це він сказав в інтерв’ю “Українському тижню“.

“Я оптиміст за натурою. І коли опинився в СІЗО, ще мав якусь надію на Феміду, на справедливість. Але потім поспілкувався на Лук’янівці з людьми, яких звинувачують у тих чи інших злочинах, і мене як холодною водою облили”, – розповів Дзиндзя.

“Якщо потрапляєш до слідчого ізолятора, звідти можна вийти лише тоді, якщо заплатиш гроші. А ще за допомогою дзвінка якогось можновладця, чинуші… Або за допомогою спеціального закону! Інших шляхів на волю немає. Щоб чесно тебе засудили чи виправдали та випустили – такого немає. Виправдальних вироків немає!” – додав він.

Журналіст вважає, що у країні потрібно докорінно змінювати все: “За своє дуже коротке правління Віктор Янукович відкинув нас до сталінських часів. У нас не працюють ані суди, ані прокуратура, ані міліція”.

“Мені соромно за нашу країну. Тут для того, щоб випустити на волю людину, яка ні в чому не винна, потрібно створювати якийсь спеціальний закон. Іноземці сміються. А мені соромно, дуже соромно…”, – сказав Дзиндзя.

Окрім того, він зазначає, що після фільму “Тюрма №1” у Лук’янівському СІЗО нічого не змінилося.

“Я думав, що на Лук’янівці щось змінилося після виходу документального фільму Костянтина Усова “Тюрма № 1″. Але насправді там не помінялося нічого. Як був бардак, так і залишився”, – сказав Дзиндзя, додавши, що хіба що нова влада може щось змінити.

Активіст зазначив, що у СІЗО до нього “ставилися нормально”: “Навіть допомога була від самого кримінального світу, посилка наступного після затримання дня”.

За словами Дзиндзі, в’язні підтримують революцію.

“Підтримують. Хоча в них є певні претензії до неї. Через Євромайдан деякі люди залишаються досі в СІЗО – їх не просто вивозять на суди! Людина, яка була зі мною в одній камері, пропустила чотири судових засідання”, – розповів він.

Як відомо, Дзиндзю, який був на Банковій під час штурму адміністрації президента, 6 грудня заарештували на 2 місяці.

Йому інкримінували ч. 3 ст. 286 КК (незаконне заволодіння транспортним засобом, поєднане з насильством, небезпечним для життя і здоров’я потерпілим).

27 січня Шевченківський райсуд зняв з нього кримінальне обвинувачення. Детальніше читайте за посиланням.

leave a reply