Формування уряду в умовах старої конституційної моделі не дасть принципових змін у розв’язанні політичної кризи в країні.

Про це у коментарі Gazeta.ua наголосив професор кафедри політології Києво-Могилянської академії Олексій Гарань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під куполом Ради нічого не відбудеться до наступного тижня – Гриценко

За словами Гараня, питання конституційної реформи наразі має бути принциповим в роботі Верховної Ради.

“Зараз, очевидно, ми бачимо небажання Януковича іти на поступки. Якби було повернення до конституційної реформи, або бодай рух в цьому напрямку, то це було б кроком до вирішення ситуації і розумним, найпростішим компромісом”, – наголосив науковець.

За словами експерта, зараз потрібно зробити так, щоб президент позбувся диктаторських повноважень. Для цього потрібне переміщення центру прийняття рішень в парламент.

“Я думаю, що не треба забувати також про те, щоб замість закону “про амністію” почав би діяти новий закон про звільнення всіх затриманих. Можна було б спробувати переформатувати більшість бодай під якісь окремі питання. Наприклад, зняти Калетника, який несе безпосередню відповідальність за ці закони 16 січня”, – зазначив політолог.

На думку Гараня, наразі в стінах парламенту був би дуже важливим бодай якийсь рух в цьому напрямку, аби показати, що є “прагматичне крило Партії регіонів, яке готове до пошуку раціонального виходу із ситуації”.

Проте, за словами експерта, поки що в нардепів гору бере страх перед Януковичем.

“Якщо Рада зараз не прийме якихось принципових питань, це знову зробить вулицю центром протистояння”, – наголосив професор Києво-Могилянської академії.

Також, на думку Гараня, формування Януковичем уряду в умовах старої конституційної моделі на виході дасть лише зміну прізвищ.

“Можливо там не буде Захарченка, не буде Табачника, але суть залишиться тією самою”, – зазначив науковець та додав, що за цих обставин опозиція продовжуватиме “грати в гру Януковича”.

Гарань наголосив, що зараз Янукович “не хоче ніяких змін” і розраховує “виграти час”.

“І за цей час якимось чином розганяти Майдан, продовжувати репресії, які відбуваються якщо не в Києві, то в регіонах”, – сказав експерт.

leave a reply