У Черкасах спостерігається тривожна тенденція із суддями.

Про це розповіла депутат від партії УДАР Ірина Геращенко журналістам у Черкасах, повідомляє кореспондент Gazeta.ua

Вона повідомила, що останній тиждень в Апеляційному суді перестали розглядатися справи затриманих про зміну запобіжних заходів.

“Всі ці справи безпідставно пересуваються на невизначений термін. Вчора не розглядали 5 справ, сьогодні 3. Я розмовляла з керівником обласного Апеляційного суду Володимиром Бабенко. Запитала, що відбувається. Він сказав, що масово хворіють судді. І саме ті, які розглядають політичні справи. Є така хвороба хитрості “ящур-прищур”. Саме нею захворіли ці апеляційні судді”, – сказала нардеп.

За її словами це напевне стало підставою і для в.о. мера Віктора Білоусова, який звернувся до суду, щоб через якусь епідемію заборонити масові заходи.

“Дивина в тому, що сьогодні мої помічники не змогли отримати це рішення. Воно теж є таємницею. Не хотіли виписати аргументацію, на якій підставі можна прийняти це рішення. Доведеться писати депутатський запит, щоб гостро зняти питання заборони в Черкасах конституційних прав і свобод громадян, зокрема права на зібрання. Блокують не лише масові зібрання, а й громадські слухання, зокрема прийняття бюджету. Білоусов розпорядився, що туди треба приходити з паспортами. Він повторює всі найгірші помилки Тулуба (губернатора Черкащини ред.)”, – наголосила вона.

Геращенко також розповіла, що побувала в СІЗО, щоб переконатися в яких умовах утримують затриманих активістів майдану.

“Ми зустрілися з іншими затриманими людьми. В них зросла цікавість до політики. Але із самими політв’язнями не вдалося побачитися. Мені як народному депутату це безпідставно заборонив керівник слідчих Руслан Андріяш. А керівник СІЗО без його дозволу не надав можливість побачити політв’язнів. Нам порадили звернутися до пенітенціарної служби області. Але це управління у відрядженні. Це спроба по колу водити нардепів, тому що не дають переконатися, що із полів’язнями усе гаразд”, – сказала Геращенко.

Нагадаємо Черкаський окружний адміністративний суд ухвалив рішення про заборону масових зібрань на Соборній площі міста з 6 лютого до 15 березня 2014 року.

leave a reply