Навіть люди, які щодня користуються інтернет-пошуковиками, часто не знають усього їхнього арсеналу, що вже створений, щоб полегшити працю користувачів, а головне – покращити отримані результати.

Пошукова служба Ґуґл, зокрема, крім лінійки, в якій ми вписуємо запити й тиснемо Enter, пропонує ще низку знарядь, однак не всі люди, кому ці вже давно не нововведення можуть бути корисні, до них приглядаються – навіть коли якраз треба пошукати окремо серед картинок, відео чи з-поміж окремого роду текстів. Хоч розробники й винесли ці слова на видне місце на сайті. Так само, як і інші фільтри: Новини, Книги, Блоги, Обговорення… Що вже казати про заховані за висувним меню “Інструменти пошуку” – дозволяють фітрувати знайдене за часом (остання година, доба, тиждень, місяць), мовою й іншими критеріями…

Але є ще цікавіші ґуґлівські таємниці. Допоміжні команди, що полегшують пошук:

1. Як знайти точний вислів або форму слова
За допомогою оператора (слів або знаків, які задають правильні параметри пошуку – оперують ним) ” “. Замкніть фразу або слово в лапки, і Google шукатиме веб-сторінки, де є точно така фраза чи форма слова.
Приклад:
[“пишіть листи і надсилайте вчасно”]

2. Як знайти цитату, яку ви пам’ятаєте не повністю
Забули слово в цитаті? Візьміть її в лапки, а замість пропущеного слова поставте зірочку *. Цитата знайдеться разом з забутим словом.
Приклад:
[“баба з * * легше”]
[“чемодан * Росія”]

3. Як знайти будь-які з кількох слів
Просто перерахуйте всі підходящі варіанти через вертикальний слеш: |. Google шукатиме документи окремо з кожним із цих слів.
Приклад:
[ананаси | рябчики | шампанське]
[шукаю житло виноградар | оболонь | куренівка]

4. Як знайти слова в межах одного речення
Використовуйте оператор з гарним ім’ям “амперсанд” – &. Якщо з’єднати слова амперсандом, Google знайде документи, де ці слова стоять в одному реченні.
Приклад:
[пам’ятник королю & Львів]

5. Як знайти документ, щоб він обов’язково містив певне слово
Поставте перед потрібним словом плюс, не відділяючи його від слова пропуском. У запит можна включити кілька обов’язкових слів.
Приклад:
[Юрій Шевельв +дошка]

6. Як виключити слово з пошуку
Поставте мінус перед словом, яке ви не хочете бачити у відповідях. Так можна виключити навіть кілька слів:
приклад:
[мумій троль мультфільм -рок- лагутенко]
[в’язання спицями – купити]

7. Як шукати тілька на бажаному сайті
Для цього підійде оператор site:, який дозволяє прямо в запиті вказати сайт, на якому потрібно шукати. Тільки обов’язково поставте після site двокрапку і не ставте пробіл.
Приклад:
[українське кіно site:gazeta.ua]
[винничук site:store.obreey.com]

8. Як шукати документи певного типу
Вам потрібен оператор mime. Поставте в запиті mime, двокрапку і потім тип документа, який вам потрібен. Наприклад, pdf або doc.
Приклад: [заяву на закордонний паспорт mime:pdf]

9. Як шукати на сайтах певною мовою
За допомогою оператора lang:. Після lang потрібно поставити двокрапку і написати, якою мовою вам потрібні документи. Якщо це українська – uk. Білоруська мова позначається як be, англійська – en, французька – fr .
Приклад:
[спартак москва lang: ua]

 

За матеріалами сайту grabovsky.com.ua

leave a reply