Абсолютно очевидно, що режим Януковича, окрім того, що є корупційним та нелегітимним, з огляду на останні події, ще й терористичний. В першу чергу, тому що він використовує залякування по відношенню до своїх опонентів, до людей, які мають продемократичну, проукраїнську позицію. Не виключаю, що зараз будуть використовувати  ситуацію з побиттям Тетяни Чорновол, щоб ще раз сказати, що президента хтось підставив, що особисто він не стоїть за цим.

Проте, такі ж розмови звучали і після побиття студентів 30 листопада на Майдані. І замість того, щоби покарати тих, хто його ніби підставив, та “беркутівців”, він натомість залишив всіх на їхніх посадах. Більше того, вони були нагороджені. В сьогоднішніх умовах, коли більшість бюджетників не отримує зарплати, міліція та спецпризначенні знаходяться в привілейованому стані.

Чи буде це поштовхом до ескалації настроїв? Переконаний, що так. Через що керівництво країни заходить дуже в небезпечну фазу для себе. Якщо люди не зможуть отримати результат через мирні протести стосовно вимог по зміні влади завдяки виборам, і продовжуватиметься цей терор, то люди почнуть відповідати на удар ударом. В найближчі дні, місяці можна очікувати неорганізований, спонтанний вибух насильства проти представників влади. Водночас, це є і небезпечний сценарій для рядових членів Партії регіонів, які на відміну від Віктора Федоровича не мають десятки охоронців, та не їздять в броньованих машинах.

Дійсно, зараз кількох чоловіків затримано стосовно побиття Чорновол. Проте, проблема не в тому, хто фізично здійснив цей напад. Ми прекрасно розуміємо, що це не були просто хуліганські витівки, а переслідування через громадсько-політичну позицію. По суті, це або традиційне залякування, або провокація з метою пізніше звинуватити опозицію, що вона сама цим займається. Але в мене не викликає жодних сумнівів, що це справа рук нинішнього режиму. Це очевидно. Тим паче, що в той день були і переслідування Тетяни зі сторони працівників правоохоронних органів.

Окрім того, хочу зауважити, що коли мені спалили автомобіль, то я чув погрози від Дениса Шевчука, лідера партії “Русь”, що наступного разу мене спалять разом з машиною. Ця людина від влади. Тому я не думаю, що це якісь ігри, про які Янукович не знає. Однозначно, що він є активним учасником подій.

Ситуація з Тетяною – це один із багатьох випадків насильства проти активістів антирежимних протестів, які ми спостерігаємо останній місяць, що нараховує десятки випадків. На жаль, треба визнати, що якщо Майдан не переможе, то ми житимемо в країні, де така практика буде звичною і нормальною. Будуть вбивати журналістів, громадських активістів. Вони просто зникатимуть, а політичних опонентів кидатимуть за грати.

Треба чітко розуміти, що Україну не перетворюють в Білорусь, вона вже є такою. Бо, враховуючи, що рівень підтримки Януковича є вкрай низьким, втриматись така влада може лише завдяки терору. Тому, в разі програшу революції, на Україну чекає досить важкий період.

leave a reply