ЄС не може одночасно форсувати проєвропейський розвиток України та дотримуватись стратегічного ігнорування політики Росії.

Про це у впливовому німецькому виданні Süddeutsche Zeitung у середу, 8 січня, заявив екс-міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер. У статті “Небезпечний трикутник” Фішер висловлює переконання, що базовим критерієм стану безпеки у Європі є незалежність Києва, тож українське питання обов’язково потребує вирішення у ЄС.

“ЄС нічого подібного раніше не переживав, – пише Фішер, який обіймав посаду глави зовнішньополітичного відомства ФРН у 1998-2005 роках. – Янукович вів переговори з Брюсселем щодо асоціації тільки про око. Саміт ЄС виглядав обманливо, у Москві ж натомість відмовою України насолодились”, – йдеться у статті екс-міністра.

При цьому Фішер припускає, що при проведенні фіктивних переговорів з ЄС щодо угоди про асоціацію Янукович мав одну мету – досягти підвищення ціни угод з Росією. “Здається, йому це вдалось”, – підсумовує Фішер, посилаючись на домовленості Києва і Москви щодо 15-мільярдного кредиту Росії та зниження ціни на газ.

Досягнувши короткострокових вигод – перезимувати з газом та підтримати платоспроможність за допомогою російських грошей, у середньостроковій перспективі Янукович поставив під сумнів незалежність України і створив проблему, переконаний німецький екс-міністр. “Адже від незалежності України залежить баланс у Європі пострадянської доби”, – наголошує екс-міністр.

leave a reply: