З 1 січня 2014 року Україна завершила головування в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), передавши ці функції Швейцарії.

Україна стала головою в ОБСЄ з 1 січня 2013 року. За час головування в організації неодноразово закликали Київ “не забувати про обов’язки, взяті на себе в рамках ОБСЄ”, пише “ЛІГАБізнесІнформ”.

Зауваження стосувалися випадків вибіркового правосуддя в Україні, так і цілого ряду політичних і соціальних процесів в країні.

В одній з останніх доповідей спостережної місії ОБСЄ зазначено, що парламентські вибори, які відбулися 28 жовтня в Україні, були позначені недостатнім рівнем змагальності.

“Остаточна доповідь Бюро демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ щодо парламентських виборів в Україні 28 жовтня 2012 містить висновок, що вибори характеризувалися недостатньою змагальністю, і рекомендує заходи для поліпшення прозорості і справедливості”, – зазначили автори доповіді.

Також у доповіді йдеться, що на виборах були зловживання державними ресурсами, відсутність прозорості кампанії і фінансування партій, а також і відсутність збалансованого висвітлення в ЗМІ.

Чимало зауважень організації стосувалися також подій на київському Майдані. Зокрема, спроб влади його розігнати.

leave a reply