У Миргороді на Полтавщині провели мітинг до 105-ої річниці від дня народження Степана Бандери.

Половина четвертої вечора. У сквері біля пам’ятника Козаку починають збиратися прихильники провідника ОУН. Навпроти пам’ятника розтягають 6-метровий банер чорно-червоних тонів. У центрі – тризуб із мечем. Зліва намальований портрет Тараса Шевченка, справа – Бандери. У верхній частині напис: “Україна понад усе”. Нижче – “Слава Україні” та “Героям слава”.

Кілька осіб до стовпів кріплять плакат із фотографіями та інформацією про Бандеру й інших провідників ОУН.

Розпочинають мітинг. Слово надають історику Анатолію Карбану.

“Вчора підслухав тост: “Українці мають бути не під хвостом коня, а на коні. Він дуже актуальний. У кожної нації були періоди, коли чужинці захоплювали владу, і ця , так звана компрадорська група, панувала певний час, але лише доти, поки з’являлися національні герої, поки з’являлися видатні люди, поки не підростала і не вкорінювалася наша молодь. Оскільки Степан Бандера породив про себе своїм життям і смертю чимало пліток і побрехеньок, тому я на сьогоднішній наш захід підібрав ті моменти із його дитинства, юності, котрі характеризують його як людину”, – каже, звертаючись до присутніх.

По дорозі проїздять автомобілі, сигналять учасникам мітингу. Виступаючий перериває виступ, вигукує: “Слава Україні!”. За ним скандують: “Героям слава!”.

До слова запрошують керівника місцевих націоналістів Олега Супруненка.

“Брати і сестри українці, сьогодні 105 річниця з дня народження Степана Бандери – людини, із якої ми повинні брати приклад як боротися, як іти в революцію. Саме він починав те, що ми повинні продовжити. У нас є диски лекції Ірини Фаріон “Степан Бандера”. Усі бажаючі можуть їх після мітингу отримати. Слухайте, аналізуйте. Ми маємо пізнавати історію заново, бо вона до кінця не вивчена”, – пояснює.

Харків’янин Василь Третецький каже, поталанило бути знайомим зі Степаною Бандерою, онукою Степана Бандери.

“Зустріч відбулася у прес-центрі майдан “Свободи” в Харкові на телеканалі АТВК, керівником якого я був. Повірте, надзвичайно тепле було сприйняття. Це був прямий етер. Були гарні запитання від харків’ян. Бо люди хотіли і пригнуть знати правду. Я більш ніж переконаний, ми повинні вести нещадну боротьбу із ворогами українського народу, всіляко сприяти в просвітницькій роботі серед тих, хто не розуміє постатей типу Степана Бандери, серед тих, хто не розуміє, що відбувається в Україні”, – говорить.

Мітинг закінчується співом національного гімну.

leave a reply: