Політолог Володимир Цибулько прогнозує, що протестний рух на Майдані простоїть максимум місяць. Про це він розповів у коментарі Gazeta.ua.

“Очевидно, після свят будуть знаходитись якісь форми домовленостей. Предметом для згортання Майдану можуть бути перестановки в Кабміні. Ці перестановки можуть переконати якусь частину людей, що все-таки досягли якоїсь своєї мети. Проте, якщо відставки Захарченка не буде, то частина людей залишиться стояти на Майдані. До останнього з цієї вимогою буде стояти окрема радикальна група. Воно перетвориться на щось схоже, як табір на підтримку Юлії Тимошенко під Печерським судом”, – розповів він.

Цибулько радить мітингувальникам працювати над створенням потужної громадської організації.

“Є громадська рада Майдану і є Народне об’єднання “Майдан”. Думаю якийсь результат буде з громадського об’єднання, а не партійного. Партійці при перших серйозних виборах змушені будуть або вийти, або пересваритись. Місія такої організації має бути — громадський контроль над органами влади та над партіями. Партії у нас мають низький відсоток довіри серед народу. Тому під час стояння є сенс створити потужну організацію, яка б діяла, а не тільки стояти на Майдані”, – зауважив експерт.

Політолог зазначив, що опозиції варто сформувати пакет вимог та пакет законів. Зокрема, закон про вибори, закон про розмежування повноважень між центром та регіонами, зміни до Конституції.

“У стратегічному плані треба готувати новий суспільний договір, який варто закріпити новим проектом Конституції. Очевидно, що потрібна буде парламентсько-президентська республіка. Варто повертатись до формату тої парламентсько-президентської республіки, яку ми мали до обрання Януковича і з повноваженнями якої власне він обирався”, – додав Цибулько.

leave a reply: