Директор з питань дизайну та людського здоров’я з Бостонського архітектурного коледжу Дак Копець стверджує, що мікроквартири призводять до психологічних проблем, побутового насильства, а також до зловживання психоактивними речовинами.
“Проживання в таких крихітних апартаментах негативно позначається на здоров’ї 30-40-літніх власників. Вони постійно піддаються стресу, що поступово посилює всі їхні проблеми”, – вважає він.
Копець додав, що саме скупченість, що виникає під час проживання в невеликій квартирі, провокує постійні скандали і веде до зростання психологічної напруженості, побутового насильства, і, як наслідок, до наркоманії або алкоголізму.
Однак найбільш згубний вплив мікроквартири мають на дітей. За словами Дака і професора психології Сьюзан Сейгет, школярі, які виросли в такій атмосфері, відчувають проблеми з концентрацією уваги.
“Я вивчала поведінку дітей, що живуть у переповнених квартирах і дешевих оселях, протягом багатьох років, – говорить Сьюзан. – В кінцевому підсумку всі вони виростають замкнутими, вони не можуть зосередитися і страждають від проблем з навчанням”.