Експерт: опозиція поступово буде підтягуватися до рівня суспільства - POLSKA УКРАЇНА

Громадські організації і активісти примушують лідерів опозиції рухатися за ними.

Про це в коментарі Gazeta.ua сказав політичний експерт Євген Золотарьов.

На його думку на Народному Віче 12 січня в Києві скоріше озвучили власні наміри, а не план дій.

“План дій це коли аналізується якими методами, яким наявним інструментарієм можна чогось досягти. А це було швидше бажання опозиції показати, що саме “було б непогано, зробити”. Але не маючи більшості у Верховній Раді сподіватися, що виклик Пшонки у Раду буде ефективним не варто. Тому я б говорив про те, що ці плани, які базуються поки на концепції протесту, вони наврядчи будуть ефективними”, – сказав він.

“Зараз треба перейти від ненасильницького протесту до ненасильницького спротиву. А це означає, що треба по-перше говорити, що люди, які себе вважають владою не є легітимною владою. Відповідно і так до них ставитися. Не називати Пшонку Генеральним прокурором, не називати Януковича президентом”, – додав Золотарьов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Люди з антимайдану вимагають прийняти бюджет і бояться, що їм не виплатять зарплати

Він висловив думку, що опозиція “вчиться на ходу” і є певний прогрес в розумінні опозиційними лідерами того що таке народний спротив і народний протест.

“Спочатку вони виглядали зовсім розгубленими. Зараз вони намагаються осмислити ситуацію”, – сказав експерт.

Відповідаючи на питання, як далі поводитиметься опозиція під час народних віче, Золотарьов відповів: “В короткотривалій перспективі оцінити складно. Але якщо брати у періоді кількох місяців, то однозначно громадяни і активісти примушують лідерів опозиції рухатися за ними. Так було і з Межигірям і з іншими випадками. Це підтягування опозиції до рівня суспільства буде тривати. Вони будуть змушені це робити, інакше відриватимуться від електорату”.

leave a reply