Влада зверху не бачить кризу. Про це в інтерв’ю “Газеті по-українськи” заявив колишній народний депутат Тарас Чорновіл.

“Влада важає, що Янукович має шанси стати президентом 2015 року. І це реально: після зірвання асоціації та якщо зуміють деморалізувати Майдан. На Сході відкриють товаропотоки, десь запрацюють заводи. Росія допоможе. Бо їй не треба демократичні процеси в Україні. Для них це занадто поганий приклад”, – зазначив він.

На його думку, Росії Україна потрібна в стані дефолту.

“Він відстрочений до літа 2015-го. Тягнутиме за собою повну невиплату внутрішніх, зовнішніх та соціальних зобов’язань”, – зауважив Чорновіл.

За його словами, президент Віктор Янукович вже ні на що не впливатиме.

“Після того, як здався на милість Росії, не може навіть скавчати. Московські угоди дуже добре продумані. Росія не дає нам ніякого кредиту. Це — короткочасний викуп облігацій, до 2015 року. Можуть відкликати або перепродати їх іншій стороні. У кредиті прописані всі обставини, в тому числі можливість реструктуризації. А тут нічого подібного немає. Одномоментна вимога повернення грошей — автоматичний дефолт”, – сказав політик.

Він вважає: основне, що зараз цікавить Росію, — взяти повний контроль над шельфом Чорного та Азовського морів.

“Плюс — розкол України. Про це почали відверто говорити не тільки москвичі, але й секретар Ради нацбезпеки й оборони Андрій Клюєв. На фоні дефолту має бути створена ситуація, коли дадуть можливість Західній Україні з кількома областями йти на всі чотири сторони. Схід та Південь постараються взяти під повний контроль”, – додав колишній народний депутат.

leave a reply