$1*/ mo hosting! Get going with us!
Кримського журналіста Миколу Семену нагородили медаллю товариства «Просвіта» - POLSKA УКРАЇНА

Засуджений російською владою кримський журналіст Микола Семена нагороджений медаллю «Будівничий України» Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, повідомляє проект Радіо Свобода «Крим.Реалії».

Семену відзначили з нагоди 25-річчя виходу в Сімферополі першого повноцінного україномовного видання «Кримська світлиця».

Як розповів член президії товариства «Просвіта», член редколегії газети «Кримська світлиця» Петро Вольвач, Микола Семена є одним із засновників цієї газети, працював заступником головного редактора і довгий час був одним з найяскравіших авторів видання.

«Журналіст нагороджений за вагомий особистий внесок у справу українського національного відродження, розвиток і зміцнення української держави, а також за мужність і високий професіоналізм при виконанні журналістських обов’язків в окупованому Криму», – поділився зазначив Вольвач.

Автора Радіо Свобода і «Крим.Реалії», кримського журналіста Миколу Семену російський суд на анексованому півострові звинуватив у публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії.

22 вересня 2017 року суд в Сімферополі призначив Семені покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю на три роки. У грудні підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму частково пом’якшив вирок Семені в частині додаткового покарання, скоротивши термін заборони публічної діяльності до двох років. Микола Семена стверджує, що в своїх матеріалах він реалізовував право на «вільне вираження думки».

У Києві 22 грудня відбулися урочистості, присвячені 25-річчю газети «Кримська світлиця». Перший номер газети вийшов у Сімферополі 31 грудня 1992 року. Газета видавалася в Криму до 2014 року. Редакцію перевели до Києва в березні 2016 року. Незабаром випуск газети відновили.

Build a better website in less than an hour. Start for free at us.

leave a reply