$1*/ mo hosting! Get going with us!
W 2015 roku Ukraina może spodziewać się upadku hrywny do 45 hrywien za dolara, inflacja na poziomie 100%, bez międzynarodowej pomocy finansowej, chaos i inwazji Rosji - POLSKA УКРАЇНА


Jak ukraińska gospodarka ruszy z rynku rosyjskiego dla Europy, będzie musiał przejść przez ciężkie próby, że nie wszystkie ważny obszar. Został poinformowany przez ten starszy ekonomista w USA Peterson Institute for International Economics Anders Aslund.

Pierwszą “ofiarą” będzie, jego zdaniem, w przemyśle chemicznym, z których większość jest kontrolowany przez miliardera Dmitrija Firtasza.Podstawą dobrobytu przemysłu zawsze tanie rosyjskiego gazu.Cena nieuniknione zwiększenie doprowadzi do wyginięcia przemysłu chemicznego, mówi Aslund.

W ubiegłym roku firma Firtasza kupił gaz z Rosji do 220 dolarów za tysiąc. Cu. Jeśli kupujesz gaz przy niskich kosztach przedsiębiorstw przemysłu chemicznego nie będą musiały podnieść ceny swoich produktów – nawozów sztucznych. Skutecznie konkurować cenowo, nie będzie ich, bo te firmy – stary.

“Jeśli tani gaz z Rosji nie będą, muszą zostać zmodernizowane Ale KhimProm wciąż mało prawdopodobne, aby przetrwać,.” – Mówi Aslund.

Wesoła perspektywa rysuje przemysł stalowy, to przetrwać i rozwijać się, które są wszystkie warunki – węgiel, rudy, kultura przemysłowa, inżynierowie i porty morskie. Ponadto, obszar ten został przeprowadzony jakiś modernyrzatsyya.

“Obie rośliny są zmodernizowane – Interpipe Stal Wiktor Pinczuk w Dniepropietrowsku – zużywa bardzo mało energii i Steel Works Corporation Przemysłowy Związek Donbasu (właściciel – Siergiej Taruta) Alczewsk – powiedział Aslund -. Achmetow sobie sprawę, że to nie ma sensu, aby uaktualnić roślin a ceny gazu niskie. Jeśli wzrost cen, Achmetow również modernizację swoich zakładów. ”

W kwestii, według ekonomisty, teraz jest przyszłość inżynierii ukraińskiego, ponieważ ukraiński wojskowa, które stanowiły znaczną część przemysłu, zawsze była głęboko zintegrowany z rosyjskiego przemysłu obronnego.

“Jeśli spojrzeć na wywóz Ukrainie, 35% eksportu – to jest inżynieria Prawie wszystkie -. Broń, ale nie kompletne i komponenty – powiedział Aslund. – Nie wiem, co się stanie z tym, ale myślę, że nic dobrego.”

Wśród nisz, że Ukraina może przyjąć strukturę gospodarki europejskiej, najbardziej obiecującym Aslund uważa rolnictwa. “W tym roku na Ukrainie będzie największym upraw w historii, pomimo faktu, że nie ma wojny” – powiedział.

Ekspert uważa, że Ukraina może podążać ścieżką Danii, który został pierwotnie opracowany jako kraju rolniczego, a następnie w oparciu o rolnictwo rozwinięte innych branż.

Przemysł №2 Aslund uważa Ukraina branża IT -. programistów i inżynierów ukraińskich stać się ważnym źródłem dochodów dla kraju.

Ten ekonomista uważa, że w najbliższej przyszłości Ukraina może liczyć na inwestycje zagraniczne. “Rynek europejski jest już otwarty. Trudno jest powiedzieć, co będzie się działo na Ukrainie, ale na pewno to będzie nowoczesny przemysł i produkcja.”

Według Aslund, w 2015 roku Ukraina potrzebują $ 15-20 mld dodatkowych środków oprócz pieniędzy MFW.Pieniądze będą pochodzić z UE, USA i niektóre z Japonii, powiedział.

“Ale to (pomoc – red.) Czy jeśli Ukraina nie zacznie robić coś na własną rękę” – ostrzega ekonomista.

Pod koniec ubiegłego roku Anders Aslund opisano najbardziej prawdopodobne scenariusze ukraińskiej gospodarki. W prognozie pesymistycznej – upadku hrywny do dolara 45 UAH za, inflacja w 100%, bez międzynarodowej pomocy finansowej MFW, chaosu i inwazji na Rosję.Dobrym rozwiązaniem uważa krótki recesji, a następnie -. Szybki wzrost o 6% rok.

Build a better website in less than an hour. Start for free at us.

leave a reply